Enter your keyword

Nätverket

I EnneagramCenters nätverk finner du HPEI-certifierade Enneagram Trainers som utbildat sig i vårt omfattande certiferingsprogram. De använder Enneagrammet inom en mängd olika områden som t.ex.; coachning, terapi, ledarutveckling och säljutbildning. Nätverket träffas regelbundet för erfarenhetsutbyte och fortbildning.

Södra Sverige

Ellen Krogh, Malmö

Ellen Krogh, Malmö

Mail: ellen@newhabit.se

Tel: 0705-102120

Hemsida: www.newhabit.se

Coachning, terapi, parterapi, beroendebehandling, anhörigsamtal, stresshantering, ledarskap, föreläsningar

Kicki Käller, Malmö

Kicki, Käller Malmö

Mail: kicki@arteget.se

Besöksadress: Arteget AB, Lundavägen 33, 232 34 ARLÖV

Hemsida: www.arteget.se

Onlineverksamhet för beroende med specialfokus på sockerberoende

Elin Nordgren, Skåne-Blekinge

Elin Nordgren, Skåne-Blekinge

Mail: elin.nordgren@sensus.se

Tel: 0703-965690

Hemsida:www.sensus.se

Föreläsningar, workshops och kurser – Enneagrammet som ett verktyg i Själavård och Andlig utveckling.

Gunbjörg Lindvall, Landskrona

Gunbjörg Lindvall Landskrona

Mail: gunbjorg.lindvall@outlook.com

Tel: 0703-135018

Hemsida: www.gunbjorglindvall.wordpress.com

Kurser, föreläsning och handledande samtal för enskilda och par.

Catarina Bachér, Växjö

Catarina Bachér, Växjö

Mail: catarina@bacher.se

Tel: 0768-58 22 66

Hemsida: www.bacher.se

Ledarskaps- och teamutveckling, förändringsledning, facilitering, coachning, kommunikation och föreläsningar

Ingegerd Bynert, Jönköping

Ingegerd Bynert, Jönköping

Mail: ingegerd.bynert@combitech.se

Tel: 0709-891601

Företag: Combitech AB

Ledarskaps- och teamutveckling genom föreläsningar, coachning och mentorskap.

Zandra Erikshed, Linköping

Zandra Erikshed

Mail: info@zandraerikshed.se

Tel: 0705-425385

Hemsida: www.zandraerikshed.se

Hjälper enskilda, par och team till ökad självinsikt, förståelse för varandra och förbättrad kommunikation.

Carina Torpenberg, Grästorp

Carina Torpenberg, Grästorp

Mail: info@shiftingparadigm.se

Tel: 0765-665673

Hemsida: www.shiftingparadigm.se

Coachar och tränar organisationer, team och ledare i transformation och utveckling

Nina Schmidt, Vänersborg

Nina Schmidt, Vänersborg

Mail: info@ninaschmidt.se

Tel: 0761-70 58 69 

Hemsida: www.ninaschmidt.se

Ledarutveckling, coachning, utbildning, team-och organisationsutveckling

Anneli Jansson, Sunne

Anneli Jansson, Sunne

Mail: anneli.jansson@sunne.se

Tel: 0702-36 34 65

Hemsida: www.sunne.se

Kommunikation, coachning och ledarutveckling,

Stockholmsområdet

Anna Bolin

Anna Bolin

Mail: anna@9annagram.se

Tel: 0704-923330

Hemsida: www.9annagram.se

Kurser, coaching, föredrag och företagsutveckling

Therese Hedlund

Therese Hedlund

Mail:  therese.ak.hedlund@gmail.com

Tel: 0701-506620

Använder Enneagrammet för att hjälpa andra att växa som människor, stärka och fördjupa relationer, samt som själavård och andlig utveckling. Håller workshops och föreläsningar för enskilda, grupper och företag.

Maurice Jenkens

Maurice Jenkens

Mail: maurice@jenkensconsulting.com

Tel: 0767-109499

Hemsida: www.jenkensconsulting.com

Säljcoachning, business coach, teamutveckling, workshops och föreläsningar

Regina Celia Scheer

Regina Celia Scheer

 

Mail: reginascheer@gmail.com

Tel: 0768-05 63 69

Individual, professional and organizational development, in English and Portuguese. Understands Swedish.

Thomas Thillerup

Thomas Thillerup

Mail: Thomas.Thillerup@gmail.com

Tel: 0733-792571

Individuell Coaching och utveckling, föredrag, ledarutveckling i företag och organisationer

Jocke Treugut

Jocke Treugut

 

 

vill du ha vårt nyhetsbrev?

Anmäl dig gärna till vårt nyhetsbrev för att
hålla koll på aktiviteter och få information.