Enter your keyword

Nätverket

I EnneagramCenters nätverk finner du HPEI-certifierade Enneagram Trainers som utbildat sig i vårt omfattande certiferingsprogram. De använder Enneagrammet inom en mängd olika yrkesområden, bland annat; coachning, terapi, ledarutveckling och säljutbilding. Nätverket träffas regelbundet för erfarenhetsutbyte och fortbildning.

Södra Sverige

Ellen Krogh, Malmö

Ellen Krogh, Malmö

Mail: ellen@newhabit.se

Tel: 0705-102120

Hemsida: www.newhabit.se

Arbetar med; coachning, terapi, parterapi, beroendebehandling, anhörigsamtal, stresshantering, autentiskt ledarskap, föreläsningar

Kicki Käller, Malmö

Kicki, Käller Malmö

Mail: kicki@arteget.se

Besöksadress: Arteget AB, Lundavägen 33, 232 34 ARLÖV

Hemsida: www.arteget.se

Arbetar med; Onlineverksamhet för beroende

Elin Nordgren, Skåne-Blekinge

Elin Nordgren, Skåne-Blekinge

Mail: elin.nordgren@sensus.se

Tel: 0703-965690

Hemsida:www.sensus.se

Arbetar med; Föreläsningar, workshops och kurser – Enneagrammet som ett verktyg i Själavård och Andlig utveckling.

Catarina Bachér, Växjö

Catarina Bachér, Växjö

Mail: catarina@bacher.se

Tel: 0768-58 22 66

Hemsida: www.bacher.se

Arbetar med: ledarskapsutveckling, teamutveckling, förändringsledning, facilitering, coachning, kommunikation och föreläsningar

Ingegerd Bynert, Jönköping

Ingegerd Bynert, Jönköping

Mail: ingegerd.bynert@combitech.se

Tel: 0709-891601

Företag: Combitech AB

Arbetar med: Ledarskaps- och teamutveckling genom föreläsningar, coachning och mentorskap.

Nina Schmidt, Vänersborg

Nina Schmidt, Vänersborg

Mail: info@ninaschmidt.se

Tel: 0761-70 58 69 

Hemsida: www.ninaschmidt.se

Arbetar med; ledarutveckling, coachning, utbildning team-och organisationsutveckling

Anneli Jansson, Sunne

Anneli Jansson, Sunne

Mail: anneli.jansson@sunne.se

Tel: 0702-36 34 65

Hemsida: www.sunne.se

Arbetar med; kommunikation, coachning, ledarutveckling,

Stockholmsområdet

Åsa Ahlqvist

Åsa Ahlqvist

Mail: asa.ahlqvist@ledarskapibalans.se

Tel: 0704-32 30 98

Hemsida: www.ledarskapibalans.se

Arbetar med: utbildning, yrkeshandledning individ/grupp, processledning

Anna Bolin

Anna Bolin

Mail: anna@9annagram.se

Tel: 0704-923330

Hemsida: www.9annagram.se

Arbetar med: Kurser, coaching, föredrag, företagsutveckling

Therese Hedlund

Therese Hedlund

Mail:  therese.ak.hedlund@gmail.com

Tel: 0701-506620

Använder Enneagrammet för att hjälpa andra att växa som människor, stärka och fördjupa relationer, samt som själavård och andlig utveckling. Håller workshops och föreläsningar för enskilda, grupper och företag.

Maurice Jenkens

Maurice Jenkens

Mail: maurice@jenkensconsulting.com

Tel: 0767-109499

Hemsida: www.jenkensconsulting.com

Arbetar med: säljcoachning, business coach, teamutveckling, workshops, föreläsningar

Regina Celia Scheer

Regina Celia Scheer

Mail: reginascheer@gmail.com

Tel: 0768-05 63 69

Individual, professional and organizational development, in English and Portuguese. Understands Swedish.

vill du ha vårt nyhetsbrev?

Anmäl dig gärna till vårt nyhetsbrev för att
hålla koll på aktiviteter och få information.