Enter your keyword

Nätverket

I EnneagramCenters nätverk finner du HPEI-certifierade Enneagram Trainers som utbildat sig i vårt omfattande certiferingsprogram. De använder Enneagrammet inom en mängd olika yrkesområden, bland annat; coachning, terapi, ledarutveckling och säljutbilding. Nätverket träffas regelbundet för erfarenhetsutbyte och fortbildning.

Södra Sverige

Ellen Krogh, Malmö

Ellen Krogh, Malmö

Mail: ellen@newhabit.se

Tel: 0705-102120

Hemsida: www.newhabit.se

Arbetar med; coachning, terapi, parterapi, beroendebehandling, anhörigsamtal, stresshantering, autentiskt ledarskap, föreläsningar

Catarina Bachér, Växjö

Catarina Bachér, Växjö

Mail: catarina@bacher.se

Tel: 0768-58 22 66

Hemsida: www.bacher.se

Arbetar med: ledarskapsutveckling, teamutveckling, förändringsledning, facilitering, coachning, kommunikation och föreläsningar

Ingegerd Bynert, Jönköping

Ingegerd Bynert, Jönköping

Certifieras okt -17

Maria Mellander, Nässjö

Maria Mellander, Nässjö

Certifieras okt -17

Ingrid Österström, Norrköping

Ingrid Österström

Mail: ingrid@inspirationskallan.se

Tel: 0705-540153

Hemsida: www.inspirationskallan.se

Arbetar med: föreläsningar, terapi, stödjande samtal.

Anneli Jansson, Sunne

Anneli Jansson, Sunne

Mail: anneli.jansson@sunne.se

Tel: 0702-36 34 65

Hemsida: www.sunne.se

Arbetar med; kommunikation, coachning, ledarutveckling,

Stockholmsområdet

Åsa Ahlqvist

Åsa Ahlqvist

Mail: asa.ahlqvist@ledarskapibalans.se

Tel: 0704-32 30 98

Hemsida: www.ledarskapibalans.se

Arbetar med: utbildning, yrkeshandledning individ/grupp, processledning

Anna Bolin

Anna Bolin

Mail: anna@9annagram.se

Tel: 0704-923330

Hemsida:

Arbetar med: Kurser, coaching, föredrag, företagsutveckling

Eva Hultman, Sthlm & Visby

Eva Hultman, Sthlm & Visby

Mail: eva@hredevelopment.se

Tel: 0739-486898

Hemsida: hredevelopment.se/Enneagrammet

Arbetar med: seminarier, workshops, studiecirklar, enneagramanalyser och vägledning.

Maurice Jenkens

Maurice Jenkens

Mail: maurice@jenkensconsulting.com

Tel: 0767-109499

Hemsida: www.jenkensconsulting.com

Arbetar med: säljcoachning, business coach, teamutveckling, workshops, föreläsningar

Alexandra Rudbeck

Alexandra Rudbeck

Certifieras okt – 17

Charlotte Uggla

Charlotte Uggla

Mail: charlotte.uggla@indea.se

Tel: 0736-872811

Hemsida: www.indea.se

Arbetar med: coaching, handledning, grupputveckling

vill du ha vårt nyhetsbrev?

Anmäl dig gärna till vårt nyhetsbrev för att
hålla koll på aktiviteter och få information.